Aromaterapie: Příznivé účinky na zdraví těla i duše
Vůně nás dokáží ovlivňovat více, než si myslíte. Vyvolávají v nás různé vzpomínky a pocity, což pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu mozku. Aromaterapie jako "přírodní ajurvédská medicína" využívá k léčení sílu přírody - esenciálních olejů extrahovaných z květů, listů, stonků, kořenů nebo jiných částí rostliny pro zvýšení psychické a fyzické pohody, léčení nebo v různých kosmetických procedurách.
JAK ZAČÍT S AROMATERAPIÍ?
Nemusíte navštívit lékaře, abyste si užili tuto příjemnou terapii v pohodlí vašeho domova. Vše co potřebujete jsou kvalitní esenciální oleje/silice a aroma difuzér, do kterého nakapete 3-6 kapek vonného oleje. Stačí si už jen udělat pohodlí, relaxovat, meditovat a zhluboka dýchat.
Chcete vědět více o aroma difuzér? Přečtěte si také:
Aroma difuzér: Poznejte všechny jeho výhody.
HLAVNÍ ÚČINKY AROMATERAPIE:
- pomáhá při bolestech zubů a hlavy, léčení migrény
- dýchací problémy, při nachlazení, ucpaném nosu, proti virům, herpes
- zažívací problémy
- houbové infekce - kandidóza
- problémy s menopauzou
- psychické obtíže, jako úzkost, deprese, strach
- na uvolnění
- nespavost a únava, zaručuje dobrý spánek
- při meditacích
ESENCIÁLNÍ OLEJE A JEJICH VLIV NA VAŠE TĚLO A DUŠI
- Ylang - ylang - uklidňuje, harmonizuje, účinné afrodisiakum.
Příznivě působí při vysokém krevním tlaku, cukrovce, bušení srdce, nespavosti, potlačuje příznaky epilepsie a zabraňuje ztrátě vlasů.
- Sandal - působí antidepresivně, uklidňujíci, má protiplísňové a antibakteriální účinky, zlepšuje proudění lymfy, je výborný na vykašlávání.
- Levandule - potlačuje přecitlivělost a rozpačitost, utišuje bolesti hlavy a migrény, nespavost, výrazně snižuje vysoký krevní tlak, odpuzuje hmyz.
- Růže - přináší klid, pohodu, působí jako afrodiziakum, účinná při nespavosti, bolestech hlavy, snižuje horečku, pomáhá při nevolnostech, podporuje krevní oběh a menstruaci, čistí krev, usnadňuje porod.
- Skořice - prohřívá, působí proti únavě, depresi, vyčerpání, působí na trávení, posiluje imunitu.
- Eukalyptus - na pročištění ovzduší, pomáhá při chřipce, rýmě, suchém kašli, bronchitidě.
- Pačuli - posiluje nervový systém, zlepšuje náladu, zmírňuje stres, podporuje dobrý spánek, detoxikuje, neutralizuje plísně, odpuzuje parazity, posiluje imunitu.
- Bergamot - proti vnitřním zánětům, angíně a bolesti v krku, infekce močových cest, akné. Používá se také jako sedativum proti depresím a úzkost.
- Anýz - pomáhá při zahlínení, trávení a vylučování, zmírňuje křeče, menstruační bolesti, podporuje tvorbu mateřského mléka, zmírňuje úzkost.
- Tymián - dodává odvahu, povzbuzuje ducha a mysl, pomáhá při nízké sebedůvěře a uzavřenosti. Má silné antibakteriální a antimykotické účinky, je účinný při chřipkách, zánětu plic a průdušek, bolesti kloubů.
- Šalvěj - uklidňuje mysl a pomáhá při náladovosti, podporuje trávení, tlumí menstruační bolesti a účinně dezinfikuje.
Naše tipy na závěr:
Na zvládání hněvu jsou účinné kombinace olejů: bergamot, pačuli, vetiver.
Pro lepší zvládání stresu doporučujeme kombinovat tyto oleje: římský heřmánek, levandule a vetiver s oblíbenými citrusy.
Při zápalu plic doporučujeme směs olejů: eukalyptus, ravensara, bříza, máta peprná, citron.
Nejlepší protivirové a antibakteriální oleje, se kterými si hravě poradíte proti plísním: citrón, grapefruit, hřebíček.