Zahradní fóliovník 3x10m s UV filtrem PREMIUM
Popis
Jaké jsou hlavní výhody zahradního fóliovníku?
- Odolná pozinkovaná konstrukce s profilem 0,7 x 24 mm
- Kvalitní fólie na fóliovník (agrofólie) z PE materiálu 140g/m2 (polyethylen - materiál s vysokou odolností vůči oděru a opotřebení) s výztuží ze síťoviny PP (polypropylen) vybavená UV filtrem
- Praktický prostor 30 m2 díky rozměrům 3x10x2m (ŠxDxV)
- Rolovatelná okna s ochrannou síťkou a vstupními dveřmi na zip.
- Jednoduchá montáž do pár desítek minut a schopnost rychle přesunout konstrukci na jakéhokoli místo na zahradě.
Pokud nevíte jak začít s pěstováním ve fóliovníku pomůžeme Vám, přečtěte si: kompletního průvodce pěstováním ve fóliovníku a jak začít s pěstováním. Chcete-li sázet umíme zajistit osivo a semínka podívejte se je zde a mějte vlastní úrodu bez éček.
Proč je náš zahradní fóliovník odolný a kvalitní?
PREMIUM konstrukce
Konstrukce fóliovníku je pozinkovaná ocelová konstrukce, která má nejstabilnější profil trouby. Tloušťka 0,7mm a průměr 24mm.
Kašírovaná fólie 140g/m2
Fólie na fóliovník nebo tzn. agrofólie vám nabídne hustotu až 140g na metr čtvereční. Materiál je PE (polyethylenová) s úpravou proti UV záření, díky čemuž ochráníte vaši úrodu. Fólie má speciální průhledný PE materiál s UV filtrem se zelenou PP síťkou vloženou do struktury folie. Tím se zvyšuje pevnost v tahu fólie a vytváří velmi dobré podmínky pro vývoj rostlin. Díky vyztužené polyethylenové plachtě na fóliovníku se nemusíte obávat UV záření nebo lehkých přeháněk.
Stabilita fóliovníku je na prvním místě
Naše fóliovníky nabízejí ze spodu prodlouženou ochrannou fólii, kterou rádi, uvítáte právě při ukotvení fóliovníku. Dobré ukotvení je základ.
Náš tip: Okolí fóliovníku velmi dobře okopejte. Oblouky v rozích můžete ukotvit hlouběji a „nadbytečnou fólii“ neboli tzv. konce fólie zakopejte do země. Na závěr můžete použít dlaždice nebo kameny, které uložíte po obvodu fóliovníku na takto zakopanou fólii. Jako bonus získáte chodníček.
Větrání ve fóliovníku
Po délce fóliovníku se nachází sekce se dvěma okny naproti sobě - každá sekce má 2 vlastní okna umístěná na protilehlých stranách. Zajistíte tak velmi dobrou cirkulaci vzduchu.
Fóliovník má prodyšné a rolovací okna, které zajišťují dobrou cirkulaci vzduchu a vytváří optimální mikroklimu pro pěstování jakýchkoli rostlin. Integrované okno síťky zabraňuje vniknutí hmyzu a ptáků do skleníku.
Funkčnost tunelu (tunelový fóliovník) je rozšířena o široké dveře se spolehlivým zipem.
Plocha až 30 m2
Využijte plochu 30m2 k pěstování plodin. Ve fóliovníku si můžete navrhnout vlastní záhony nebo tvz. hnízda. Využijte 3m na šířku a 10m na délku, přičemž výška fóliovníku je stejná, až 2m ve středové části. Optimální výška fóliovníku je 2m, což umožňuje volný pohyb a práci. Pěstování zeleniny nebo pěstování bylinek může být mnohem rychlejší díky dobrým podmínkám.
Víte, jak správně aplikovat fólii na zahradní fóliovník?
Fólie se nejlépe natahuje na fóliovník, když je její struktura měkká - po rozbalení ji proto nechte chvilku postát (20-30 minut), aby se nahřála a změkla. Nejideálnější, je aplikovat ji za pěkného, slunečného počasí.
V případě opotřebování vašich fólií nebo zahradních foliovníků použijte opravné pásky, které jsou skvělým řešením. Opravné pásky nejenže opraví stávající poškození, ale také chrání váš fóliovník před dalšími poškozeními. Je to efektivní prevence proti dalším trhlinám nebo opotřebení.
ROZMĚRY:
MÁTE JINÉ OTÁZKY JAK SE STARAT O FÓLIOVNÍK? SPOSALI JSME PRO VÁS 10 UŽITEČNÝCH INFORMACÍ, NA KTERÉ BYSTE MĚLI MYSLET PŘI ÚDRŽBĚ FÓLIOVNÍKA.
- Struktura fóliovníku by měla být vyrovnaná a svislá, zámky ve vchodech by měly dát po napnutí fólie volně uzavřít.
- Fólie by neměla být pevně napnutá - hrozí poškození / roztržení.
- Fólie by měly nanášet za teplého a slunečného dne.
- Po rozbalení folie počkejte 20 - 30 minut, aby se zahřála vzduchem. Pokud je povrch měkký, můžete fólii začít napínat.
- Fóliovník by neměl umisťovat na místa vystavená silnému větru. Zboží postavte na místo s překážkou, která snižuje nárazy větru. Pokud je ohlášen silný vítr a fóliovník je na místě vystaveném větru, fólie by měla okamžitě odstranit. Náporem silného větru se může konstrukce zlomit.
- Pravidelně kontrolujte ukotvení.
- Během zimy musí být fólie odstraněny, aby se zabránilo hromadění sněhu, který může poškodit strukturu fóliovníku.
- Mechanické poškození zahradního fóliovníku způsobené bouřemi, krupobitím, sněhovými bouřemi, silným větrem či silným deštěm, nepodléhá reklamací zboží.
- K čištění fóliovníku používejte slabý mýdlový roztok a jemný hadr (nepoužívejte chemické prostředky a drsné hadry, které fólii poškrábou). Po umytí opláchněte fóliovník čistou vodou.
- Pravidelně čistěte střechu od napadaného listí a sněhu
Pokud sníte o své nové zahrádce, potřebujete jen jednoduchý plán a my v BESTENT poradně Vám poradíme jak pěstovat zeleninu na zahradě a tipy na nenáročnou zeleninu.
Podobné produkty
Hmotnost | 68 kg |
Tloušťka trouby fóliovníku (?) | 24 mm |
Rozměr fóliovniku (?) | 3x10m |
Barva fóliovníku (?) | zelená |
Profil trouby fóliovníku (?) | 0,7 mm |
Výška fóliovníku (?) | 2 m |
Druh stavby pro pěstování rostlin | Fóliovník |
Gramáž fólie | 140 g/m2 |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.